شماره نظام پزشکی : 110633
برای دیدن نمونه کارهای بیشتر به صفحه اینستاگرام مراجعه کنید
کرج , خیابان دکتر بهشتی ، بعد از زیرگذر ،
جنب هلال احمر ، ساختمان دی ، واحد اول شمالی
برای مشاوره تماس بگیرید
۳۴۴۷۱۲۵۱ ۰۲۶ --- ۶۵۶۲۲۴۲ ۰۹۳۸
ساعات کاری
شنبه تا 4 شنبه: 8.00 - 20.00
سوالات متداول - دندانپزشک زیبایی کرج

سوالی دارید ؟

در این صفحه به سوالات رایج شما در دندانپزشکی پاسخ داده شده است.

اگر سوال خود را پیدا نکردید برای مشاوره رایگان با ما در تماس باشید.

انتخاب بهترین دندانپزشکی زیبایی در کرج همیشه مهمترین دغدغه بیماران بوده است

هر چند وقت یکبار باید به دندانپزشک مراجعه کرد ؟

شما باید هر سال دوبار جهت معاینات چک آپ و جرم گیری به دندانپزشک مراجعه کنید، اگر چه ممکن است دندانپزشک به برخی افراد توصیه کند که تعداد دفعات بیشتری را در یک سال جهت معاینات چک آپ مراجعه کند. معاینات چک آپ و جرم­گیری جهت جلوگیری از مشکلات دندانی ضروری می باشد و باعث حفظ و نگهداری سلامت دندان­ها و لثه شما می شود. در این جلسات دندان­ها تمیز می شوند و برای پیدا کردن پوسیدگی به دقت معاینه می شوند.

آیا مراجعه به دندانپزشک در دوران بارداری ضروری است ؟

>به دلیل تغییرات هورمونی دوران بارداری، شرایط بهداشت و سلامت دهان و دندان در برخی از زنان باردار نیازمند توجه بیشتری می باشد.به عنوان مثال ممکن است در دوران بارداری متوجه شوید که لثه ها خیلی راحت تر دچار خونریزی می شوند. بنابراین در دوران بارداری لزوم مراجعه به دندانپزشک وجود دارد

آیا درهنگام مراجعه به مطب ها دندانپزشکی در صورتی که به فشار خون بالا مبتلا هستیم باید دندانپزشک را مطلع سازیم ؟

دادن تاریخچه هر گونه بیماری از جمله بیماری های سیستمیک ( مانند فشار خون بالا ) را باید به اطلاع دندانپزشک خود برسانید تا هنگام درمان با مشکل مواجه نشوید

چه موقع باید شروع به تمیز کردن دندان کودک کرد ؟

مسلماً کودکان خود قادر به تمیز کردن دندانهای خود نیستند و برای این موضوع حتماً نیاز به کمک دارند تا اینکه به سن ۷ سالگی برسند.
به محض اینکه پروسه دندان درآوردن شروع می شود تمیز کردن آنها باید شروع شود.
البته کودک می تواند از هر زمان که خودش بخواهد بصورت بازی مسواک بزند که این موضوع مانع مسواک زدن والدین نمی شود.

چگونه دندانهای کودک را تمیز کنیم ؟

به محض ظاهر شدن اولین دندان باید نسبت به تمیز کردن آن اقدام کرد.در ابتدا آسانتر است که از یک تکه گاز پاسمان تمیز و یا یک تکه پارچه که به دور انگشت پیچیده شود استفاده کرد و آنرا بر روی دندان و لثه های اطراف آن می کشیم به مرور که دندان های دیگر ظاهر می شوند ، باید از مسواک مخصوص بچه ها استفاده کنید.یک تکه کوچک خمیر دندان حاوی فلوراید را به طور آرام دور لثه ها و دندان ماساژ دهید.برای تمیز کردن دندان کودک راحتتر است که سر بچه را در بازوی خود در مقابل خود نگه دارید.وقتی کودک بزرگتر می شود آنجا که این کار کمی سخت می شود اما می توان بعداً مسئولیت های بیشتری در مورد تمیز کردن دندان به خود کودک داد.در عین حال که بطر مرتب مسواک زدن و تمیز شدن دندانها توسط والدین بصورت هفتگی و دندانپزشک بصورت هر سه ماه یکبار کنترل می شود.تمیز کردن دندان ۲بار در روز با خمیر دندان حاوی فلوراید بسیار مهم است.اگر در مورد مراقبت و تمیز کردن دندان کودک خود مطمئن نیستید حتماً با دندانپزشک خود مشورت کنید.

چرا لثه های من موقع مسواک زدن خونریزی می کند ؟

خونریزی لثه نتیجه التهاب آنها می باشد. این مسئله را می توان با یک جرم گیری نزد دندانپزشک برطرف کرد اما ممکن است دال بر وجود بیماری لثه نیز باشد. یک ارزیابی ومعاینه کامل دهانی جهت تشخیص آن مورد نیاز است.

چرا باید نخ دندان استفاده کنیم ؟

مسواک زدن باعث برداشته شدن ذرات غذا، پلاک و باکتریها از سطوح دندانها می شود اما بین دندانها را تمیز نمی کند. متأسفانه مسواک نمی تواند به بین دندانها که بسیار مستعد پوسیدگی و بیماری پریودنتال است برسد و آنجا را تمیز کند. نخ دندان کشیدن بهترین وسیله برای تمیز کردن بین دندان­ها و نواحی زیر لثه است. نخ دندان نه تنها باعث تمیزی این ناحیه می شود بلکه شبکه از کلونی باکتری­ها و پلاکی را که در این ناحیه تشکیل می شود را هم بهم می ریزد و مانع آسیب به لثه، دندان و استخوان می شود. پلاک یک لایه چسبنده و تقریباً غیرقابل دید بر روی دندان­ها می باشد. در پلاک کلنی از باکتری­های در حال رشد و خرده های غذایی و بزاق دیده می شود. باکتری­ها سم تولید می کنند که این سم می تواند باعث پوسیدگی دندان و تحریک و التهاب لثه شوند. همچنین وقتی پلاک از بالا و زیر لثه برداشته نمی شود سفت شده و تبدیل به جرم می شود .پلاک باعث تحریک و التهاب لثه می شود و به آهستگی استخوان را تخریب می کند. و این آغاز بیماری پریودنتال است.

آیا نیاز به تعویض پرکردگی های نقره ای هستند ؟ آیا آنها خطرناکند ؟

هیچ مدرک مستندی مبنی براینکه این پرکردگی ها خطر ناکند وجود ندارد. وقتی آنها دچار ریختگی می شوند باید جایگزین شوندو وقتی قرار است تعویض شوند شما می توانید نوع ماده ترمیمی که می خواهید داشته باشید را انتخاب کنید .

ایمپلنتهای دندانی چیستند ؟

ایمپلنتهای دندانی پیچ های کوچک طراحی شده جهت جایگزینی ریشه یک دندان هستند وخصوصیات فیزیکی وعمل جویدن را دربیمارانی که تعدادی یا تمامی دندانهای خود را ازدست داده اند بازسازی می کنند. ایمپلنتها را می توان هم در فک بالا وهم در فک پائین جهت ساپورت قطعات پروتزی نظیر دندانهای مصنوعی بکار برد .با جوش خوردن آنهادرفک می توانند رستوریشن هایی پدید آورند که از جایگزینی یک دندان منفرد تا فریم دندانهای کل فک یا دست دندانهایی متکی بر ایمپلنت (اوردنچر) را شامل می شوند. جنس ایمپلنت ها ازتیتانیوم است که هم قوی بوده وهم سازگاری بیولوژیکی دارد.

آیا شما کاندید مناسبی برای ایمپلنت دندانی هستند ؟

بیماران باید جهت تعیین اینکه آیا جایگذاری ایمپلنت هیچ ریسکی برای سلامتی آنهاایجادنمیکند . تحت یک ارزیابی پزشکی قرار گیرند ودیگر اینکه باید وجود هر فاکتوری که میتواند بر ظرفیت ترمیم استخوانها یا بافتهای نرم مرتبط باآنها تأثیر بگذارد شناسایی شوند .

چه کسی می تواندسرویس ایمپلنت را دریافت کند ؟

بیمارانی که از نظر پزشکی برا ی انجام یک جراحی دهانی مناسبند.

چه کسی باید برایش با احتیاط درمان ایمپلنت را انجام داد ؟

بیمارانی که مشکلات پزشکی دارند به گونه ای که ممکن است با روند ترمیم استخوانها یا بافتهای نرمشان تداخل ایجاد کند. (بیماریهای بافت همبند ،بیمارانی که تحت استروئید تراپی قرار دارند ،عفونتهای استخوانی ،بیماران سیگاری ) دراین بیماران باید دندانپزشکتان منافع وریسک درمان ایمپلنت را دقیقاًمورد ارزیابی قرار دهد.

آیا مسواک زدن می تواند خطر ابتلا به سکته قلبی و بیماری های قلبی را کاهش دهد ؟

رعایت بهداشت دهان و دندان که مسواک زدن مهمترین آن است نقش مهمی در گردش خون ایفا می کند و بروز ناراحتی های قلبی – عروقی و سکته قلبی را کاهش می دهد

چه دلایلی سبب حساسیت دندان به گرما و سرما می‌شود ؟

عقب رفتگی لثه و نمایان شدن ریشه دندان‌ها، بعد از سفید کردن دندان، بعد از درمان پرکردگی‌های وسیع، بعد از درمان ریشه، استفاده از مواد غذایی با اسیدیته بالا و … سبب حساسیت دندان می‌شود. در صورت بروز هرچه سریعتر با دندانپزشک تماس بگیرید.

پریودنتیت چیست ؟

یک مرحله پیشرفته از بیماری لثه است که سطح داخلی لثه از روی استخوان و دندان جدا شده و تشکیل یک پاکت دندان داده است و آلوئولار استخوانی صدمه دیده است.

علت بوی بد دهان چیست و چه درمانی باید برای آن انجام داد ؟

این بیماری بدلایل زیادی ایجاد می‌شود. بهداشت بد دهان، التهاب لثه، بوی مواد غذایی، پوسیدگی دندان، ناراحشی گوارش و سینوس و بیماری‌های سیتمیک می‌تواند عامل این مشکل باشند. همیشه توجه داشته باشید که با بهداشت خوب بسیاری از مشکلات شما برطرف می‌شود. بسته به علت این بوی نامطبوع دندانپزشک می‌تواند شما را در کنترل و رفع و یا ارجاع به سایر متخصصین مربوطه یاری نماید.

چگونه می توان مانع از بوی بد دهان شویم ؟

بهداشت دهان خوبی داشته باشید:روزی 2 بار با استفاده از مسواک و خمیردندان استاندارد مسواک بزنید، با استفاده از نخ دندان خرده­های غذایی و پلاک میکروبی بین دندان­ها و زیر خط لثه را بردارید، سطح پشتی زبانتان را به خوبی مسواک بزنید. هر دو تا 3 ماه یکبار مسواکتان را تعویض کنید، اگر از دندان مصنوعی متحرک پارسیل استفاده می کنید آنرا شب از دهانتان خارج کرده و در صبح پس از شستشوی کامل مجدداً در دهانتان بگذارید. بطور مرتب به دندانپزشکتان مراجعه کنید: حداقل سالی دو بار جهت چک آپ و جرم­گیری به دندانپزشک مراجعه کنید اگر شما بیماری پریودنتال دارید هر سه ماه به دندانپزشک مراجعه کنید. کشیدن سیگار را متوقف کنید: می توانید جهت ترک سیگار از دندانپزشکتان کمک بگیرید. زیاد آب بنوشید: آب به مرطوب شدن دهانتان کمک می کند و باکتریها را از دهان می شوید. استفاده از دهانشویه­ ها: برخی از محصولات تجاری تنها به صورت موقت باعث رفع بوی بد دهان می شوند 6-از دندانپزشکتان در مورد دهانشویه­های ضد باکتری سوال کنید. این دهانشویه­ها نه تنها باعث کاهش بوی بد دهان شما می شوند بلکه باکتری­های موجود در دهان را نیز کاهش می دهند. در یک دفترچه یادداشت غذاهایی که می خورید یادداشت کنید این کار می تواند به تعیین بوی بد دهان به شما کمک کند. داروهایی که می خورید، جراحیهای که داشته اید و بیماری هایی که دارید را با دندانپزشکان در میان بگذارید. شاید یکی از همینها علت بوی بد دهان شما باشد.در بیشتر مواقع دندانپزشک می تواند علت بوی بد دهان را درمان کند. اگر دندانپزشک پس از ارزیابی دهان به سلامت دهانتان رای داد، اما کماکان از بوی بد دهان در عذاب بودید می توانید به پزشکان(متخصصین گوش وحلق وبینی،گوارش،ریه، داخلی )جهت تعیین علت بوی بد دهانتان و دریافت درمان مراجعه کنید.

علی رغم استفاده از مسواک و نخ دندان و دهان شویه متأسفانه تعدادی پوسیدگی در دهان موجود می‌باشد چاره کار چیست ؟

احتمالاً اول باید تکنیک استفاده درست از موارد بهداشتی را دوباره بررسی کنید. باید مصرف غذاهای مصرفی و نوشیدنی‌های با قند بالا را کاهش دهید.

تا چه مدتی والدین در انجام مسواک زدن به کودکان یاری برسانند ؟

عده‌ای از دندانپزشکان معتقدند تا زمانی که کودک بتواند اسم و یا فامیل خود را بنوسید باید به او کمک کرد. گروه دیگر اعتقاد دارند این بستر به شناخت توانایی کودک توسط والدین خودش است. البته مطالعات اخیر سن 6 تا 8 سالگی را زمان مناسبی می‌داند امور بهداشتی خود را کنترل نماید.توجه داشته باشید جهت کنترل بهتر استفاده از فلوراید تراپی با نظر دندانپزشک راهکار خوبی در این دوران است.

چه عواملی باعث زردی رنگ دندان می‌شود ؟

استفاده زیاد از مواد غذایی رنگدانه دار، نوشیدنی مثل کوکا و قهوه و چای، سیگار می‌تواند عامل زردی پلاک‌های دندان و جرم‌های پای دندان شما شوند. یکی دیگر از عوامل در سنین بالا نازک شدن مینا و نمایان شدن عاج در دندان است. اگر قصد سفیدی دندان‌هایتان را دارید حتماً با دندانپزشک مشورت نمائید

چرا بعد از پر کردن دندانهایم نسبت به سرما و گرما حساسند و این موضوع تا کی ادامه خواهد داشت ؟

هرچه پرکردگی دندان شما وسیع تر باشد این حساسیت مضاعف‌تر خواهد بود. توجه داشته باشید این مشکل به دلیل تفاوت انتقال حرارتی مواد مصرفی و مجاورت آنها به عصب دندان و …. ایجاد می‌شود. به صورت معمول 12-8 هفته احتمال ادامه این درد وجود خواهد داشت.

من برای رفتن نزد دندانپزشک اضطراب دارم ، ولی نمی دانم در این مورد چه می توانم انجام دهم ؟

اضطراب در مورد درمان های دندانپزشکی غیر معمول نیست. افراد در هر سنی آن را تجربه می کنند. بیماران مسن تر ممکن است کمتر قادر باشند بر استرس خود غلبه کنند که ممکن است این امر به دلیل وضعیت های خاص جسمی آنان باشد. شما باید احساساتتان را با دندانپزشک و پرسنل مطب در میان بگذارید. اجازه دهید آنها بدانند که شما مضطرب هستید تا درمان شما را مطابق با وضعیت روحی شما به انجام برسانند.

0 +

بیماران راضی

0 +

خدمات مختلف

0 +

سال تجربه موفق

0 +

جوایز ملی